Son zamanlarda fazlası ile önem kazanan kumlama boyama tesisleri ve artan kalite istekleri, üreticilerin tesis ihtiyaçlarını arttırmaktadır. Artan talep neticesinde talebin karşılanması için tesis yaptıracak firmaların satın almalarının veya teknik sorumlularının çok daha dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle dikkati çekmek istediğimiz nokta ise; kumlama oda-kabinlerinin mühendisliği ve tecrübelere ihtiyaçlara göre değişen detaylardır. Alfatech Makina olarak farklı sektörlere inşa ettiğimiz tesis referanslarımız, her tür isteğe cevap verebilir niteliktedir.Özellikle de tam bu noktada, tesis yaptıracak firmaların tamamen referans odaklı ilerlemeleri ve tesis yapılan yerleri gezerken ince detaylara dikkat etmeleri gerekmektedir. Mükemmel bir tesis tamamen ayrıntılarda saklıdır

Her işletme için mükemmel tesis değişkenlik göstermektedir. Çünkü her işletmenin ihtiyaçları tamamen farklıdır, farklılık gösteren kriterleri kısaca sıralayalım; kumlanacak parçaların boyutları, kullanılacak granül, yönetmelikler, istenilen yüzey kalitesi, kumlanacak ve boyanacak ürünlerin adetleri ve kumlama hızları, boya uygulama formları, tüm bu kriterlere bağlı olarak tesiste değişecek olan sonuçlar, tesisin ebatları, filtrasyon tipi, grit geri toplama şekli, satın alınacak granülün cinsi ve tane iriliği değişmektedir. Böylelikle buradan da anlaşılacağı gibi maliyetler çok değişkendir. Alfatech Makina yaptığı tesislerde arıza katsayısının düşük olmasına, bu tesisleri kullanıcı dostu makinalar ile donatmaya özen göstermektedir.

Alfatech Makina bu detaya dikkat ettiği için kumlama ve boya tesislerinde ciddi referanslar sunmaktadır. Bir diğer önemli nokta ise her bir makinenin kendi içindeki çalışma prensipleri ve mühendisliğidir. Alfatech Makina’nın bu konuda ciddi sayılabilecek belgelendirme yatırımları mevcuttur. Makinaların CE belgeleri Avrupa standardında, arıza katsayıları düşüktür, yapıların da tesisin de değerini arttırmaktadır. Bir diğer avantaj ise hem üretici olarak hem de tesisi inşa eden olarak hizmet vermek; satış sonrası hizmeti çok hızlı ve doğrudan yapmaya fırsat tanımaktadır. Çünkü, sektördeki en büyük problem net olarak satış sonrası hizmettir. Alfatech Makina bunu sağlıklı bir sistemle ve taahhüt edilen zaman aralığında yapmaktadır. Burada işletme sahibinin kaybettiği bir günün önemini bilmektedir. Bu detaylar teknik sorumlulara detaylı olarak anlatılmaktadır. Ve istediğimiz fayda maliyet analizi yapabilen firmalara hizmet verebilmektir. Alfatech Makina olarak hedefimiz ise Türkiye pazarını, Norveç, İsveç, Hollanda gibi korozyona karşı önlemleri 10 yıllardır alan ülkelerin standartlarına yükselterek korozyona karşı savaşta ön sıralara taşıyabilmektir.