Kumlama Maskesi
Kumlamada iş guvenligindeki en önemli unsur kumlama maskesi kullanımıdır. Kumlama maskeleri kumlamada operatorun hem emniyetini saglar. Hem de hava sehpasında filtrelenmiş temiz hava girişi operatore taze solunum havası saglar. Yerli ve Yabancı menşeili olarak ALFATECH çeşitli kumlama maskesine sahiptir.

RPB® ASTRO ™, dünya çapında Avustralya, Avrupa ve ABD de dâhil olmak üzere güvenlik standartlarına uygun, bir numaralı ekonomik kumlama kaskımızdır. RPB® bu hafif, sağlam kask tasarımı kumlama sektöründe yılların deneyimine sahiptir. RPB® rekabetçi bir dünyada pazar lideri konumundadır. ASTRO ™ yorgunluk ve kesintiyi azaltmak, verimliliği artırmak ve parçaların değişim ihtiyacını en aza indirgemek gibi özellikleri içerir.

Debi Kontrol Valfi; içeriye giren hava akışının ayarlanmasını ve gerekilen havanın oluşmasını sağlar.

Düşük basınçlı sabit akış valfi; düşük basınçlı pompalar için kullanılır.

– Başlığı taşımak ve asmak için el kayışı

– Hafif ama dayanıklı sadece 2.6Ibs

– Çıkarılabilir baş süspansiyonu ve kolay temizleme

– Kalıp menteşe ile sağlam vizör çerçevesi

– Geniş düz lens opsiyonel çıkarılabilir lens

– Uzun ömürlü naylon pelerin ve rahat boyun bileziği

– Değiştirilebilir pelerin örtüsü ve bant kapak

– Güçlü ve eşsiz vizör kayışı

– Esnek hava tüpü

– Aşınmaya dayanıklı poliüretan başlık kaplaması

– Düşük debi göstergesi(CE,AS/NZS onaylı modeller için)

– 2000 saat ses geçirmeme özelliğine sahip tek maskedir.

– Alman menşeili üründür.

Kumlama Tulumu
Kumlamada iş guvenligindeki en önemli unsurlardan biri kumlama tulumu kullanımıdır. Basınçlı uygulamalarda aşındırıcı granuller ciddi kazalara sebep olabilir. Kumlama tulumu operatorun yaralanma riskine karşı koruyucudur. Yarım boy ve tam boy seçenekleri ile sunulmaktadır.Bu tulumlar operatörü geri seken aşındırıcı materyallerden korur. Naylon ve pamuk kumaş yapısı ile kolayca yıkanabılır. Sıcak sezonlarda giyilebilir ve rahatlık sağlar.

Kumlama Eldiveni
Kumlamada iş guvenligindeki en önemli unsurlardan biri kumlama eldiveni kullanımıdır. Kumlama da en buyuk riske sahip organımız ellerimizdir. Bu yuzden, eldiven kullanımı zorunludur.

Operatör Hava Sehpası

Kompresörden gelen havanın yağını ve suyunu süzmektedir.İçerisin de karbon filtre bulunmaktadır. ( HAVA SEHPASI FİLTRESİ ORJİNAL RPB FİLTREDİR)Kullanıcıya temiz hava vermektedir. Rahat çalışması için.Raspa ve boya uygulamalarında operatörlerin ihtiyacı olan havayı karbon filtre aracılı ile sağlar.Kumlama başlığına temiz hava tedarik etmek için tasarlanmıştır. BAF filtresi yoğuşmuş yağı %98 e kadar giderir ve 0,5 mikrondan daha az parçaları kaldırır. Hava sehpası basınç regulatoru basınç göstergesi ve güvenlik valfi ve tahliye valfiyle donatılmıştır. Bu hava sehpası iki ya da daha fazla operator ile çalışmak için güçlendirilebilir.

RPB® APF3100 Hava Filtresi

Yüksek kaliteli filtrasyon malzemeleri kullanımı için üretilmiştir.En üst düzey koruma için etkili filtreleme ve devamlılık sağlar. Genişletilmiş yüzey alanı su, yağ ve kokuların emilmesini sağlar.RPB Hava Sehpasına ygun olarak üretilmiştir. Diğer markalar için de uyumlu olabilir.

Kumlama Hortumu
Aşınmaya karşı dayanıklı tekstilli kauçuk yapısıyla maksimum kullanım saglar. 1’’ ve 1 ¼’’ ölçulerinde ve 10 ve 12bar olarak sunulmaktadır.

Kumlama hortumu çelik halat
Güvenlik kablosu dikey prosesler için önerilir, bu güvenlik bağlantıları gereksiz sökülmeye maruz kaldığında, gevşemeye sebep olabilir. Hortumlarla yüklenebilir yada bağlantılarla sabitlenebilir.Hortum bağlantılarına bağlanır ve sonuna doğru kaydırılır ve bükülüne kadar ayarlanır. 1/4” – 3” aralığında ölçüleri bulunmaktadır.